Sportowy szyk

Sportowy szyk

Styl rodem z lat osiemdziesiątych jest bardzo charakterystyczny i rzucający się w oczy. Nie sposób przejść obojętnie obok strojów w neonowych barwach czy zwierzęcych wzorach. Uwagę zwracała również wszechobecna, plastikowa lub błyszcząca biżuteria.

Znamienne dla mody z tego okresu jest ubieranie się w taki sposób, jakby dopiero co zakończyło się zajęcia popularnego w tych latach aerobiku. Popularność swojego stylu w dużej mierze można przypisać pojawieniu się całkiem nowego wynalazku – lycry. Połyskliwy, lejący się materiał doskonale sprawdzał się w przygotowywaniu sportowych strojów, które uznawano za wystarczająco urokliwe, by chodzić w nich na co dzień.

Innym sportowym elementem były legginsy w rozmaitych kolorach i wzorach, które noszono jeszcze chętniej niż dziś. Często zestawiano je z kojarzącymi się z siłownią getrami. Powszechnie noszoną częścią garderoby było też body.

Całość dopełniały miękkie, czarne lub czerwone baletki czy uderzające kolorystyką czółenka. Tego typu elementy miały się świetnie komponować również z mniej sportowymi częściami garderoby. Nierzadko zdarzało się, że zestawiano je z halkowymi lub dżinsowymi sukienkami.