Dobrze opracowane ocieplenie domu to podstawa

Dobrze opracowane ocieplenie domu to podstawa

Kiedy budujemy dom, chcemy aby wszystko w nim było jak najlepiej zrobione. Dlatego też, przykładamy tak dużą wagę do tego, w jaki sposób będzie on ocieplony. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekało na zewnątrz, a co się z tym wiąże, my będziemy ponosili mniejsze koszty na ogrzewanie. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby nad kwestią ogrzewania pomyśleć jeszcze na etapie przygotowywania planów. Jeśli połączymy to z ustalaniem systemu ogrzewania, to będzie istniała spora szansa, że całość uda się zorganizować w taki sposób, aby takie ocieplenie domu było na jak najwyższym poziomie.

Im szybciej tym lepiej

Oczywiście ocieplenie domu możemy przeprowadzić w każdym momencie, jednak prawda jest taka, że im prędzej to zrobimy, tym będzie lepiej. To dlatego, że mniej ucieknie ciepła, a co się z tym wiąże, my poniesiemy mniejsze koszty. Jednak żeby takie ocieplenie domu przyniosło oczekiwane efekty, musimy mieć pewność, że będzie tutaj dobrany styropian odpowiedniej grubości, a także że zostanie on prawidłowo położony, dlatego ważne jest też to, abyśmy zatrudnili do tego odpowiednich fachowców, którzy naprawdę dobrze będą się znali na tego typu zadaniach. Ważne jest to, aby poszczególne kawałki styropianu nachodziły na siebie, tak aby nie tworzyły się przestrzenie, którymi ciepło mogłoby uciekać.

Odpowiednie przygotowanie

Co zrozumiałe taki styropian musi być odpowiednio przymocowany do ściany, tak aby wszędzie dokładnie przylegał.

Następnie musi być na niego położona specjalna siatka, a kiedy to już będzie zrobione, można nakładać tynk i malować ścianę. Po skończonej pracy będziemy mieli ocieplony dom, jednak nie będzie tego w ogóle widać. Dodatkowo trzeba pamiętać o odpowiednim ociepleniu dachu, bo tamtędy również może uciekać sporo ciepłego powietrza, tym bardziej, że unosi się ono do góry. Dlatego nie wystarczy położenie samej izolacji, trzeba także wykorzystać styropian do wypełnienia wolnych przestrzeni. Powinniśmy porozmawiać z fachowcami jak powinno wyglądać ocieplenie naszego domu.

Pamiętać musimy tutaj, że nie warto na tym oszczędzać, bo poniesione na tą inwestycję koszty, szybko nam się zwrócą w mniejszych opłatach za ogrzewanie.