Ubranka na wakacje

Ubranka na wakacje

Lato to ulubiona pora roku większości dzieci. Wyjazdy wakacyjne to czas zabawy i beztroski. Przed planowanym urlopem należy starannie zaplanować cały ekwipunek. W szczególności dotyczy to ubranek dziecięcych. Pamiętajmy, żeby zabrać przynajmniej kilka sztuk bluzeczek czy spodenek. Dzieci szybko się brudzą, a jeśli chcemy uniknąć prania podczas wakacji, zwiększona liczba ubranek dziecięcych będzie koniecznością. Pakując bagaż nie możemy zapominać o odpowiednim nakryciu głowy dziecka.

Dotyczy to dzieci w każdym wieku. Dla chłopca możemy wybrać czapki z daszkiem lub kapelusiki. Dziewczynkom spodobają się kolorowe chustki. Dzięki nakryciom głowy można wyeliminować ryzyko poparzenia skóry. Letnie ubranka powinny być wykonane z naturalnych materiałów, które przepuszczają powietrze. Ubiór może być luźniejszy. Najważniejszą kwestią jest jednak komfort dziecka.

Strój nie może krępować jego ruchów. W upalne dni nie zakładajmy dziecku zbyt dużych ilości odzieży. T-shirty i krótkie spodenki będą wystarczające. W przypadku chłopców najlepiej wybrać spodnie z większą ilością kieszeni, do których może chować najważniejsze dla niego przedmioty. Dla dziewczynek jest więcej możliwości. W sklepach możemy znaleźć urocze sukienki i spódniczki w różnych wersjach kolorystycznych. Bardzo istotne będzie także obuwie.

Latem wybierzmy przewiewne sandałki, jednak zadbajmy o to, żeby były wykonane z naturalnych materiałów. Buty nie powinny obcierać dziecka ani wywoływać bolesnych odcisków.