Jak kupować ubranka dziecięce?

Jak kupować ubranka dziecięce?

Część rodziców kupując ubranka dla dzieci kieruje się wyłącznie estetyką ich wykonania. Tymczasem najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo ubranek dziecięcych. W przypadku małych dzieci wszelkie frędzelki czy inne ozdobniki mogą stanowić potencjalne niebezpieczeństwo. W jaki sposób należy wybierać odzież dziecięcą? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest odzież. W przypadku dzieci trzeba wybierać wyłącznie naturalne tkaniny.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kupno ubranek składających się wyłącznie z bawełny. Bawełna nie spowoduje podrażnień delikatnej skóry dziecka. Materiał ten jest także wskazany dla alergików. Równie istotny jest sposób czyszczenia odzieży. Dla dziecka bardzo szkodliwe mogą okazać się różne detergenty oraz składniki piorące zawarte w powszechnie dostępnych proszkach.

www.kosmetyk.net.pl

Niekiedy mogą być one przyczyną podrażnienia skóry. Chcąc tego uniknąć należy pamiętać o dokładnym płukaniu ubranek niemowlęcych. Warto również pamiętać o prasowaniu. Ze względu na to, że odzież dziecięca prana jest zazwyczaj w niskich temperaturach, część bakterii może nadal zagrażać zdrowiu dziecka. Wysokie temperatury żelazka znacznie zminimalizują ten problem.

Starajmy się wybierać takie ubranka, które są mogą być łatwo zakładane przez malucha. Wybierajmy taką odzież, która posiada stosunkowo duże otwory na główkę. W przypadku małych dzieci lepiej zrezygnować z ubranek, które zapinane są na guziki. Maluch może oderwać guzik oraz przypadkowo go połknąć. Lepszym rozwiązaniem będą ubranka na zatrzask.