Ciąża idzie w parze z modą

Ciąża idzie w parze z modą

Kiedyś ciąża kojarzona była z tym, że kobiety na siłę starały się ukryć rosnący brzuch. Do tego używały za dużych swetrów, luźnych sukienek w stylu workowatym, czy chociażby ogromnych dresów. Współcześnie na szczęście coraz częściej odchodzi się od tego typu myślenia i stawia odważny krok ku ciążowej modzie. Już można zauważyć, że obecnie kobiety wręcz są dumne ze swojego brzucha, zmieniającego się ciała i chętnie się tym chwalą. Jest to bardzo pozytywna zmiana, ponieważ kiedy jak nie w ciąży – kobieta jest jeszcze bardziej kobieca? Dla tych, które pod sercem noszą malucha i nie wiedzą za co się zabrać – przygotowaliśmy krótki poradnik ciążowo-modowy:

  • Po pierwsze warto inwestować w rzeczy, które są zrobione z dobrej jakości materiału, naturalnego lnu, bawełny, wełny. Nie wolno wręcz zastanawiać się nad tańszymi ,,odpowiednikami’’, czy zastępować dobre produkty poliestrowymi. Kobieta w ciąży musi czuć się komfortowo, a przy tym pięknie.

    Idealnie jest więc kupować rzeczy dobre materiałowo. Z pewnością ostateczny efekt będzie niepodważalnie lepszy;

  • Ciąża nie oznacza noszenia dużych swetrów i sukienek przypominających bardziej worki niż kobiecy wykrój. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej projektantów, którzy z chęcią oddają się inspiracji ku kobietom w ciąży. Już dziś istnieje wiele naprawdę ciekawych projektów i niewielkich firm, w których każda kobieta w ciąży znajdzie propozycję idealną dla siebie i swoich indywidualnych potrzeb;
  • Ostatnią radą jest wystrzeganie się robienia z siebie bezy i cukierkowej dziewczynki. W sklepach sieciowych niestety na takie rzeczy trafia się coraz częściej – bufiaste rękawy, koronki, kokardki i kwiatki są fajne – ale tylko jeśli następuje pomiędzy nimi równowaga. Lepiej sięgnąć po standardowe rozwiązania, które być może odnajdą się w szafie nawet po ciąży.

.