Restauracje sieciowe

Restauracje sieciowe

W dzisiejszych czasach sporą popularnością cieszą się sieciowe punkty gastronomiczne. Mogą to być na przykład kawiarnie lub bary szybkiej obsługi.

Z pewnością, każdy z nas zna przynajmniej jedną taką markę i nie raz się w niej stołował. W większości przypadków tak zwane sieciówki charakteryzują się niemal identycznym wyglądem.

Dotyczy to również strojów osób w nich pracujących. Bez względu na to, w której sieciówce danej firmy będziemy jedli obiad, zawsze spotkamy w niej obsługę ubraną niemal w identyczne uniformy.

Jest tak nie tylko w skali danego kraju, ale również we wszystkich częściach świata. Ewentualne zmiany w wyglądzie pracowników uwarunkowane mogą być chyba tylko kwestiami natury kulturowej (na przykład w krajach islamskich).

Jako że omawiane firmy są potężnymi korporacjami (innego rodzaju przedsiębiorstwa nie działają na tak dużą skalę), to stroje ich szeregowych pracowników można nazwać odzieżą korporacyjną, chociaż oczywiście ten termin kojarzy nam się bardziej z drogimi garniturami i eleganckimi kostiumami.