Unikaj zaparć

Unikaj zaparć

Zmagasz się z zaparciami? To znak, że Twój układ trawienny i przemiana materii, nie funkcjonują prawidłowo. Zdrowy człowiek powinien wypróżniać się przynajmniej raz dziennie. Jeśli ta czynność nie występuje regularnie to znak, że coś jest nie tak.

Główną przyczyną zaparć może być zła dieta. Jeśli chcesz się pozbyć zaparć, powinnaś zwrócić uwagę na to co jesz. Twój jadłospis powinien być bogaty w produkty pełno zbożowe takie jak chleb, makaron, czy ryż.

Równie ważny jest błonnik, który reguluje przemianę materii. Wybierz także, przynajmniej raz w ciągu dnia, porcję świeżych owoców, lub warzyw. One również pozytywnie wpłyną na Twój układ trawienny.

Dobrym sposobem na zaparcia są także takie produktu jak: kwaszona kapusta, kefir, czy jogurt naturalny. Aby zachęcić jelito grube do pracy, pij letnią wodę z cytryną, lub suszonymi śliwkami. Unikaj natomiast tłustych i ciężkostrawnych potraw.

Nie decyduj się na produkty, które przez długi czas zalegają w żołądku. Zrezygnuj z białego pieczywa i tłuszczów zwierzęcych. Aby poprawić pracę swojego układu trawiennego, staraj się częściej ruszać.

Sport ma bowiem zbawienny wpływ na pracę całego organizmu.