Leczenie grypy – na rozgrzewkę

Leczenie grypy – na rozgrzewkę

Niestety o ile zwykłe przeziębienie jesteśmy w stanie wyleczyć sami, to jednak z grypą warto udać się do lekarza. Nawet, jeśli nasz stan zdrowia nie będzie najgorszy, szybka diagnoza i podanie odpowiednich leków pozwoli na pokonanie wirusa. Jednak zawsze w pierwszej fazie najważniejsza jest również nasza szybka reakcja. Jeżeli tylko odczuwamy silne łamanie w kościach oraz dreszcze najlepszym sposobem na zahamowanie namnażania się wirusa jest jego wygrzanie.

W takim przypadku warto wziąć szybką, ale gorącą kąpiel w 34oC. Do wody można dodać kilka kropli olejku eterycznego, może to być grupa drzewnych zapachów o silnym działaniu rozgrzewającym, jak eukaliptus, sosna, czy jałowiec. Jednak warto pamiętać o tym, że przy wysokiej gorączce taka kąpiel nie jest wskazana, w tym przypadku powinna ona być zdecydowanie zimna. Szybkie zanurzenie ciała w zimnej wodzie szczególnie zaleca się małym dzieciom.

Alternatywą dla gorącej kąpieli może być zamoczenie w gorącej wodzie nóg, co również przyczynia się do silnego rozgrzania organizmu.