Czapki dla niemowlaka

Czapki dla niemowlaka

Miesiące wiosenne cechują się dużym zróżnicowaniem pogodowym. W początkowym okresie wiosny możemy natrafić zarówno na deszcz, śnieg czy słońce. Z tego powodu wiele osób ma problemy ze skompletowaniem garderoby w te dni. Jeszcze większe zmartwienie mają rodzice niemowlaków. Trudno bowiem dopasować ubranka do zmieniającej się pogody.

Dla niemowlaka szkodliwe jest zarówno przegrzanie, jak i wychłodzenie organizmu. Warto jednak pamiętać, że niemowlaki posiadają bardzo zbliżony komfort cieplny, co dorośli. Trzeba za to zapewnić ciepło tym częściom ciała, które są najbardziej narażone na wychłodzenie. W szczególności dotyczy to rąk, stóp oraz głowy. W okresie wiosny czapka jest zatem niezastąpiona, zwłaszcza podczas wietrznych dni.

Z czapki nie należy rezygnować nawet, jeśli przewidujemy, że dzień będzie słoneczny. Duży dylemat dotyczy tego, czy założyć niemowlakowi czapkę zimową, czy wiosenną. Warto pamiętać, że wiosna bywa nieprzewidywalna, dlatego w niektórych przypadkach cienka czapka nie zapewni wystarczającej ochrony przed wyziębieniem. Równie niebezpieczna może okazać się zbyt gruba czapka w cieplejsze dni. Wówczas ryzykujemy, że dziecko się spoci, co jest bardzo niekorzystne dla jego zdrowia.

Cienka czapka może być wykonana z bawełny. W przypadku czapek zimowych lepiej zdecydować się na cieplejsze materiały, jak np. wełna czy polar. Warto jednak zadbać o to, żeby poszewka tych czapeczek wykonana była z naturalnego materiału. Dzięki temu można uniknąć podrażnienia skóry dziecka.