W jaki sposób dbać o dziecięce ubranka?

W jaki sposób dbać o dziecięce ubranka?

Kompletując ubranka dziecięce warto zakupić po kilka sztuk poszczególnych rodzajów odzieży. Dzieci bardzo szybko brudzą ubranka, co powoduje konieczność częstego ich prania. Z tego powodu odzież dziecięca dość szybko traci swe kolory. Istnieją jednak pewne sposoby, dzięki którym dziecięce ubranka przez dłuższy czas wyglądają jak nowe.

www.eaf-eg.org

Najważniejszą kwestią w utrzymaniu ubranek dziecięcych w jak najlepszym stanie jest pranie. W przypadku nowych ubranek najlepiej początkowo prać je ręcznie. Można również tradycyjnie wyprać je w pralce, jednak powinno się to odbywać w niskich temperaturach. Ponadto nowe ubranka należy oddzielić od pozostałych, ponieważ istnieje ryzyko pofarbowania odzieży.

Przede wszystkim trzeba przestrzegać zaleceń producentów. Znajdziemy je na metce. Jeżeli planujemy prać odzież z nadrukiem, koniecznie przewróćmy ją na lewą stronę. W ten sposób można uchronić ubranka przed odbarwieniami.

Do prania najlepiej użyć specjalnych proszków i płynów do płukania, które przeznaczone są dla dzieci. Warto zadbać również o odpowiednie przechowywanie dziecięcej odzieży. Najwygodniej będzie posegregować ubranka w zależności od ich przeznaczenia, np. na bluzeczki, spodnie.

Poszczególne kategorie najlepiej przechowywać na osobnych półkach. Odzież sezonową, taką jak kombinezony zimowe warto przechowywać oddzielnie. W ten sposób można będzie uniknąć ich ewentualnego zniszczenia. Jeżeli do ubranek dołączone są dodatkowe elementy, jak np.

guziki, najlepiej przechowywać je w osobnych pudełeczkach.