tajna historia rzeszowa Ładowanie

Sposoby na bezsenność

Bezsenność dotyka coraz szerszą grupę osób. Cierpią na nią zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Jednym z głównych jej czynników jest stres.

Aby więc pozbyć się bezsenności, powinniśmy unikać stresujących sytuacji i nadmiernego napięcia. Oczywiście jest to prosta porada, jednak w życiu bywa różnie i czasami nawet nie sposób jest nam ograniczyć kłopotliwych sytuacji. Najczęściej przecież zdarzają się one w najmniej oczekiwanym momencie.

Jednak istnieje sposób, by nawet z najbardziej stresujących sytuacji, wyjść bez zbędnych nerwów i uszczerbku na zdrowiu psychicznym. Jeśli cierpisz na bezsenność w pierwszej kolejności wyeliminuj ze swojego życia stres. W łatwy sposób pozbędziesz się go medytując, lub uprawiając jogę.

Przed snem staraj się zawsze wyciszyć organizm. Dodatkowo postaw na uspokajające zioła, takie jak melisa, czy korzeń kozłka. Pozytywny wpływ na sen ma także sok z wiśni.

Staraj się go wypijać na pół godziny przed pójściem spać. Jeśli domowe sposoby zawiodą, możesz udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zaleci przyjmowanie odpowiednich lekarstw. Pamiętaj, że bezsenność nie jest chorobą nieuleczalną i każdy może się z niej wyleczyć, jeśli tego naprawdę chce.