Must-have w szafie ciężarnej

Must-have w szafie ciężarnej

Każda kobieta w ciąży dobrze wie jak bardzo zmienia się jej ciało i jak wiele rzeczy wydaje się być koniecznych do zmian. Niestety trzeba zrezygnować z wielu atrybutów swojej szafy, ponieważ w późniejszych miesiącach ciąży okaże się, że zwyczajnie nie dopasowują się do ciała odpowiednio. Przede wszystkim mowa o ulubionych jeansach, czy spódnicy zapinanej na guzik. Kobieta w ciąży musi także na jakiś czas zapomnieć o ulubionych rajstopach, zastępując je z kolei produktami dedykowanymi właśnie rosnącemu brzuszkowi.

Jeśli o koniecznych częściach garderoby mowa, oto absolutny niezbędnik w który warto się ubezpieczyć:

  • Stanik to podstawa. Musi być jednak umiejętnie dobrany lub dopasowujący się do zachodzących zmian. Piersi kobiet w ciąży niemal zawsze są większe, bardziej obolałe i obrzmiałe. Staniki noszone przed ciążą zwyczajnie nie spełnią swojej roli.

    Świetnym rozwiązaniem są jednak staniki sportowe. Po pierwsze dopasowują się do zmieniającego się rozmiaru biustu i łatwo o nie dbać i je konserwować;

  • Drugim elementem typu must-have są odpowiednio dobrane majtki. Okazuje się, że niewiele kobiet o tym myśli, a profesjonaliści radzą jednak inaczej. Kobieta w ciąży narażona jest bowiem dużo bardziej na pojawiające się infekcje intymne, co z kolei spowodowane jest oczywiście zachodzącymi, licznymi zmianami hormonalnymi.

    Z tych właśnie powodów zaleca się noszenie bielizny wykonanej tylko i wyłącznie z bawełny. Oprócz samego materiału – dobrze jest, gdy ta nie uciska w żadnej części. Raczej unika się zdobionych koronek, wyciętych stringów, czy też wysokich stanów.

  • Tak jak można się domyślać, odpowiednia bielizna w szafie ciężarnej to po prostu podstawa.

    Nie oznacza to jednak, że kobieta narażona jest na nieciekawy wygląd w tym obszarze. Współcześnie projektanci odzieży ciążowej zdają sobie sprawę, że w tak szczególnym okresie kobieta czuje wyraźną potrzebę wyglądania nawet sexy!

.