tajna historia rzeszowa Ładowanie

XIX wiek to czas kobiet pojawiających się latem na plażach w sukniach z długimi rękawami, zapinanych najczęściej pod samą szyję no i w pantalonach. XX wiek przyniósł ogromne zmiany w temacie wyglądu kobiety i jej stroju na plaży.

Już tak naprawdę na początku wieku pojawiła się pierwsza buntowniczka. Była nią australijska pływaczka, która swoja odwagą zszokowała cały świat.

Jako pierwsza założyła strój, który odkrywał jej ramiona, szyję a także nogi. Z początku świat nie był jeszcze gotowy na tak wielkie zmiany jednakże stopniowo zaczął się z nimi oswajać wyrażając zgodę na coraz to mocniejsze odkrywanie kobiecego ciała.

I tak kolejne lata przynosiły coraz szybszy rozwój trendów modowych pojawiających się w temacie damskich strojów kąpielowych, aż ostatecznie doprowadziły do powstania jakże skąpego bikini. Lata 50-te to czas, gdy wymyślone przez roku Louis Réard bikini na stałe weszło do damskiej garderoby.

Bikini, czyli kilka skrawków materiału, przykrywające to, co należy a umożliwiające odsłonięcie całej reszty kobiecego ciała spotkało się z wielka aprobatą nie tylko damskiej części społeczeństwa, ale także i tej męskiej, która wreszcie mogła nacieszyć swoje oko widokiem jakże pięknym.